سفارش تبلیغ
صبا
هر که را نهال خوى و خلق به بار بود ، شاخ و بر او بسیار بود . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :17
بازدید دیروز :30
کل بازدید :480616
تعداد کل یاداشته ها : 1319
97/11/2
5:52 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
آذر آموزش[45]
باسلام من در شغل تدریس کامپیوتر هستم و دراکثر شاخه های کامپیوتر فعالیت دارم

خبر مایه
لوگوی دوستان
 

آشنایی کامل با گروه ها در ویندوز (شماره 1215)

منبع: it.myjigi.com

گروه  ها:

هر کاربری که در ویندوز شما وجود دارد، جز یک گروه است. شاید آشناترین گروه ویندوز برای افراد، گروه Guest باشد که که از کنترل پنل می توان آن را فعال کرد. در واقع کاربران عضو  گروه Guest دارای کمترین امکانات در سیستم هستند. در مقابل این گروه، گروه Administrators قرار دارد که اعضای آن، جز قوی ترین اعضای سیستم هستند. در واقع کاربر Administrator قوی ترین کاربر هر کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز است.

برای ساختن یک کاربر همان طور که در مطالب قبلی هم ذکر شد، لازم است بر روی My computer راست کلیک کرده و Manage را انتخاب کنید. Local user and group را انتخاب کرده و وارد قسمت User شوید تا به کاربران کامپیوتر دسترسی پیدا کنید. با راست کلیلک کردن در این محیط و انتخاب گزینه ی New User می توانید یک کاربر جدید بسازید. در واقع روش اصلی ساخت کاربر اینگونه است و آن قسمتی که در کنترل پنل برای این کار وجود دارد، ارزشی ندارد.
کاربرانی که به این صورت ساخته می شوند، به صورت پیش فرض جز گروه Users ها قرار میگیرند. حال اگر بخواهید کاربری را که اینگونه ساخته اید، جز گروه Administrators کنید و در واقع به آن اختیار کامل بدهید چه می کنید؟ بر روی کاربر راست کلیک کرده و Properties بگیرید. در صفحه ی باز شده تب Member Of را انتخاب کنید. کاربر جز هر گروهی که باشد در این پنجره مشاهده خواهید کرد. برای اینکه این کاربر را جز گروه Administrators کنید بر روی Add کلیک کنید. در این قسمت می توانید خودتان Administrators را وارد کنید. اگر فکر می کنید ممکن است دچار اشتباه تایپی شوید، بر روی گزینه ی Advance کلیک کنید و در صفحه ی باز شده، Find Now را بزنید. به این صورت گروه های موجود لیست می شوند و شما به راحتی می توانید Administrators را انتخاب کنید. در این شکل جزییات را مشاهده کنید.

اگر مسیر بالا را طی کرده باشید، خواهید دید که گروه های دیگری هم به صورت پیش فرض وجود دارند. علت وجود این گروه ها چیست؟ تصور کنید می خواهید کاربری را برای سیستم تعریف کنید که تنها بتواند از اطلاعات نسخه ی پشتیبان بگیرید. آیا شما می دانید برای انجام این کار، باید چه اختیار هایی را به این کاربر بدهید و یا از او سلب کنید؟ ویندوز برای راحتی شما از قبل گروه هایی را با وظایف و اختیار های مشخص تعریف کرده است تا شما درگیر این مسائل نشوید.